X
تبلیغات
زولا
یک دونده:ره رو آن است که آهسته و پیوسته رود، نه گهی تند و گهی خسته رود.مهسا: تنها راهزنی که دار و ندار آدمی را به یغما می برد اندیشه های منفی خود اوست زیرا هیچ کس جز خود آدمی چیزی به خود نمی دهد و هیچ کس جز خود آدمی چیزی را از خود دریغ نمی دارد. علی:بزرگترین گناه نا امیدی است( امام علی ع). سعیده سیدی: همیشه قیمتی ترین چیزها آنهایی نیستند که در دوردستها دنبالشان میگردیم؛گاهی همه هستی در کنار ماست،واین کم سویی چشمهاست که مارا به بیراهه می اندازد، حسین:ما نمی توانیم دیروز را تغییر دهیم ولی می توانیم فردایمان را با امروز بسازیم. ندامنصوریان:بزرگترین هدفی را که می خواهید تا یکسال دیگر به آن دست یابید مشخص کنی۰ آنتونی رابینز> . ... .در قسمت (ورود ممنوع) منتظر جملاتتون هستم وبلاگ گروهی دانشجویان دانشگاه کاویان

وبلاگ گروهی دانشجویان دانشگاه کاویان
 
ما برآنیم تا نظرات خود را در مورد مسایل مختلف اعم از بازاریابی، مدیریت منابع انسانی، مدریت فروش و ... به اشتراک بگذاریم

آمار سایت

سه‌شنبه 19 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 13:12 | توسط: سعیده سیدی | چاپ مطلب

سلام به همه ی دوستان عزیز. تازگی ها به یه مطلبی برخوردم که خودم سالهاست به دنبال علتش هستم!!! امیدوارم برای شما هم مورد پسند واقع بشه . ازنظراتتونم ممنون میشم 

مجموعه کارتون های"وارنر برادرز"را همه دیده ایم و آن را با نام میگ میگ می شناسیم. گرگی به نام  Wille E. Coyote درصحراهای جنوب غربی آمریکا با تمام وجود به دنبال پرنده ای به نام Road Runner یا همان"میگ میگ"می دود ولی هرگز موفق به خوردن یا حتی گرفتن او نمی شود.ولی هیچ وقت فکرکرده اید گرگ برای چه به دنبال میگ میگ می دود ؟چرا هیچ وقت گرگ موفق به گرفتن میگ میگ نمی شود ؟شاید بگویید بدشانسی یا زرنگ تر بودن میگ میگ. ولی اگر دقیق به اتفاقات آن نگاه کنید می بینید که ماجرا چیز دیگری است..... !

مسابقه گرگ و میگ میگ، در واقع نبرد بین خواست و سرعت / شتاب در زندگی امروز است.گرگ خواسته ای دارد که عبارت است از گرفتن (و نه الزاما خوردن) میگ میگ و مشکل همیشگی جامعه مدرن هم، سرعت و شتابی است که باعث می شود ما از اهداف مان عقب بمانیم.گرگ فقط به دنبال سیرکردن شکم خودنیست، گرگ به دنبال انتقام شخصی ناشی از عصبانیت هم نیست چرا که بسیار عقلانی و برنامه ریزی شده حرکت می کند. "تلاش برای به دست آوردن چیزی که به دست آوردن اش ناممکن است"این شاید آسایش در جامعه مدرن باشد.خواسته های گرگ با شتاب زندگی مدرن همخوانی ندارند ولی مااحساس می کنیم دلیل بدشانسی گرگ یا زرنگتر بودن میگ میگ است ولی اینطور نیست،گرگ شکست می خورد چرا که نمی داند برای چه مشغول دویدن است. بنا به گفته چاک جونز سازنده  Chuch Amuck: The Life and Times Of An Animated Cartoonistچند اصل اساسی در پس ذهن سازندگان این مجموعه وجود داشته است:

قانون 1 :  میگ میگ به هیچ وجه نمی تواند به گرگ صدمه بزند مگر با گفتن “میگ میگ ” !

قانون 2 :  گرگ بیش از آنکه صدمه ببیند، تحقیر می شود. چون به وجود گرگ برای ساخت قسمت های بعدی نیاز است.

قانون 3 : میگ میگ همیشه باید روی جاده بدود. جاده ها از پیش ساخته شده اند و هنر اصلی میگ میگ این است که همیشه روی این جاده های از پیش ساخته می دود. پس از نظر جامعه مدرن یک موجود موفق است. اصولا اسم او RoadRunner است یعنی دونده جاده !

قانون 4 :  هرجا که بشود، جاذبه باید بر ضد گرگ عمل کند. دلیل ساده است: جاذبه قانون است. حالا اینکه چرا این قانون بر علیه میگ میگ عمل نمی کند، خدا میداند!!

قانون 5 :  هیچ نیروی خارجی نمی تواند به گرگ صدمه بزند مگر نادانی خودش یا عملکرد ناصحیح محصولات کارخانه ACME. ! ظاهرا گرگ باید دائما به عنوان یک مشتری محصولات Acmeدرجامعه مدرن به آن اعتماد داشته باشد.

قانون 6 :  گرگ می تواند به هر چیزی برسد به شرط اینکه متعصب نباشد. شخص متعصب، شخصی است که وقتی هدف اش را فراموش می‌کند، تلاش هایش را دوبرابر می کند.

قانون 7 :  هرگز هیچ مکالمه ای وجود ندارد، مگر “میگ میگ”. البته گاه گاهی چند تابلو حاوی مکالمات می بیند ولی این تابلوها فقط وقتی ظاهر می شوند که گرگ مطمئن است که شکست خورده و باید درد زیادی را تحمل کند!!

قانون 8 :  همه ابزارها، اسلحه ها یا وسایل باید از کمپانی ACME تهیه شوند.گرگ باید مصرف کننده وسایل شرکت ACME باشد ولی شاهد هستیم که با سفارش همه این ابزارها و وسایل ، هنوز هم نمی تواند به خواسته اش برسد.

قانون 9 :  همدردی و هم‌ذات پنداری بینندگان باید با گرگ باشد. هرچند نباید میگ میگ را خبیث احساس کنند !!

 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

شنبه 15 مرداد ماه سال 1390 ساعت 12:38 | توسط: علی | چاپ مطلب